Polska,  Pomorskie

Park Gigantów, Miniatur i Gratów;)

Strysza Buda jest miejscowością położoną w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Mocno pofalowany region sprawia wrażenie, jakbyśmy znajdowali się na południu Polski, gdzieś na Przedgórzu Karpackim. Tymczasem znajdujemy się bardzo blisko morza. Odległość do Gdańska to około 50 kilometrów, co przekłada się mniej więcej na godzinę jazdy. Droga jest wąska i kręta, więc rozwijanie większych prędkości to nie tutaj.

Jeśli wypoczywacie nad morzem lub na Pojezierzu Pomorskim, a chcielibyście oderwać się na chwilę z miejsca, w którym wypoczywacie, przyjedźcie tutaj. Jest to również idealne miejsce na wyjazd, w momencie, kiedy nad morzem jest pochmurno, mocno wieje i ogólnie nie ma wielkiej przyjemności z plażowania. Jeśli dzień jest deszczowy, niestety i tutaj nie poszalejecie. No dobra, ale przejdźmy do tematu. Cóż takiego chciałbym zaproponować Wam, a przede wszystkim Waszym dzieciom.

Co to jest i ile to kosztuje?

W Stryszej Budzie znajdują się trzy bardzo interesujące parki: Kaszubski Park Miniatur, Park Gigantów i Kaszubski Gracik. Cena wejścia do jednego parku to 18 PLN za bilet normalny i 12 PLN za bilet ulgowy. Dwa parki to odpowiednio 30 i 20 złotych. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie 3 parki, przyszykujcie się na wydatek rzędu 35 PLN za bilet normalny i 25 PLN za bilet ulgowy. Skoro już przyjechaliście, polecam serdecznie ostatnią opcję i odwiedzenie wszystkich trzech parków.

Co można zobaczyć?

Kaszubski Park Miniatur to liczne kopie budynków przygotowane w skali 1:25. Znajdują się tutaj miniatury wielu budynków z Kaszub. Do tego obejrzeć można również miniatury wielu znanych budynków z Polski i ze świata. Na terenie parku znajduje się bar i plac zabaw, więc dla zmęczonych spacerem znajdzie się coś ciekawego.

Park Gigantów to coś, co zdecydowanie bardziej przypadło Poli do gustu. Może ze względu na dużo większy plac zabaw niż w parku miniatur. Sama powierzchnia Parku Gigantów jest zdecydowanie większa od poprzedniego. Nic dziwnego, musi się tutaj zmieścić mnóstwo przedmiotów w naprawdę pokaźnych rozmiarach.

Jest tutaj prawdziwy samolot ze zjeżdżalnią, labirynt, wielkie przedmioty (np. okulary czy pudełko zapałek), wielkie postaci z bajek, a także aleja wzdłuż której podziwiać możemy owady i ptaki w rozmiarze XXL.

W Parku Gigantów, również znajduje się bar, choć w czasie naszego pobytu, sprzedawane były jedynie przekąski i lody. Myślę, że w sezonie jest tutaj zdecydowanie większa oferta.

Kaszubski Gracik to miejsce, w którym możemy zobaczyć zbiór pojazdów w skali 1:1. Są tutaj samochody rodem z PRLu, auta z kreskówek (np. Scooby Doo), czy różnych filmów (np. Jaś Fasola). Jest też cały zestaw pojazdów wojskowych. Większość z nich jest otwarta, więc bez problemu można usiąść za kierownicą, zrobić sobie zdjęcie i poczuć się jak w bajce/filmie/PRLu itp.

Podsumowując

Szczegóły dotyczące parku (-ów) znajdziecie na stronie internetowej. Podana strona kieruje was do Kaszubskiego Parku Miniatur, jednak Park Gigantów i Kaszubski Gracik są tam również podlinkowane i bez problemu można poruszać się między stronami. Zachęcam do odwiedzenia. Naprawdę warto, a radość dzieci z takiej wycieczki będzie nie do zmierzenia.

My odwiedziliśmy trójpark? w drodze powrotnej z Gdańska. Pod koniec maja, liczba zwiedzających była naprawdę niewielka. Na parkingu dla autobusów stało około 6-7 pojazdów, ale koło godziny 15.00 wszystkie zniknęły. Pewnie były to jakieś wycieczki szkolne z Trójmiasta. Natomiast liczba samochodów osobowych na parkingu to 4 kiedy przyjechaliśmy i 2 kiedy wyjeżdżaliśmy. Sami widzicie, że miejsce jeszcze dość nieznane.

Zwiedzanie wszystkich trzech parków, w leniwym tempie, przy przerwie na lody, korzystanie z różnych atrakcji i robienie miliona zdjęć, zajęło nam około 4 godzin. Można zrobić to szybciej, można i dłużej. Atrakcji nie braknie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *