Porady,  Strona główna

Drewniana mapa świata 3D – recenzja

Mapa to od wieków jeden z najważniejszych atrybutów podróżnika. Czy papierowa, czy w formie elektronicznej towarzyszy również nam w każdej podróży. Mapa to również ważny element prawdziwego geografa, a przecież u nas w domu, oboje szczycimy się takimi tytułami. W końcu wspomniany dom: nowy dom, a wraz z nim konieczność zaaranżowania wnętrz. Czy mogłoby zabraknąć w nim mapy? Odpowiedź nasuwa się sama.

Jaką mapę wybrać?

Drewniana mapa świata 3D od Losokawood, to dekoracja, która idealnie współgra z naszą nową ścianą. Zacznijmy jednak od tego w jaki sposób to cudo znalazło się w naszym domu.

Przede wszystkim, zaczęliśmy od znalezienia właściwej ściany. Od samego początku w naszych myślach były dwa miejsca, a decyzję którą wybrać, podjęła za nas miara budowlana.

Mapa dostępna jest w kilku rozmiarach, ale pomiar ściany jest niezbędny do wybrania tego właściwego. Konfigurator odpowiedniej dla Was mapy znajdziecie na stronie Losokawood. Poza rozmiarem, musimy zadecydować czy interesuje nas mapa 2D czy 3D oraz jaki wzór kolorystyczny najbardziej nam się podoba. Do wyboru jest aż 20 różnych wzorów.

Następnie wybieramy dodatki, a więc co chcemy widzieć na mapie. Mogą to być: granice państw, nazwy państw, stolic i stanów (dotyczy Stanów Zjednoczonych i Kanady). Gdybyście chcieli wykorzystać mapę do nauki języka, jest możliwość wyboru spośród kilku języków (np. angielski, niemiecki, hiszpański).

Na koniec podejmujemy decyzję, czy chcielibyśmy dokupić Antarktydę, nazwy oceanów, czy drewniane pinezki, którymi można np. zaznaczać odwiedzone kraje.

Kiedy wszystko mamy już wybrane, zamawiamy i czekamy na kuriera.

Zawartość paczki

Paczka, która do nas przyszła już na drugi dzień po złożeniu zamówienia, nie wydawała się ani duża, ani ciężka, biorąc pod uwagę to, co znajduje się w jej środku. A znajduje się więcej, niż można się było spodziewać.

Poza oczywistą zawartością, a więc doskonale zabezpieczonymi przed ewentualnym zniszczeniem fragmentami mapy, jest tutaj również szablon, który przyklejamy do ściany załączoną, a jakże!, taśmą malarską, klej do połączenia dwóch części szablonów, dwustronną taśmę do przyklejenia poszczególnych elementów mapy, a także nożyk, metr, instrukcję montażu i resztę dodatków.

Montaż

Świadomi tego, że montaż takich rozmiarów mapy, może być dość czasochłonnym przedsięwzięciem, zarezerwowaliśmy sobie na to całą niedzielę. Była to rozsądna decyzja: odpowiednie przyklejenie szablonu i dopasowanie wszystkich elementów zajęło nam około 4 godziny.

Największym wyzwaniem, było odpowiednie powieszenie szablonu na ścianie. Potem poszło już z górki. Przyklejanie poszczególnych elementów to wspaniała zabawa, niczym układanie wielkich puzzli. Pola również brała czynny udział w pracy, z zegarmistrzowską precyzją mocując niektóre fragment mapy.  Efekt końcowy… To najlepsza dekoracja jaka mogła znaleźć się na tej ścianie. Dzięki 3 warstwom, uzyskujemy wspaniały efekt głębi na ścianie.

Zapytacie, a co jeśli będę chciał(a) malować ścianę, lub przenieść mapę w inne miejsce? Jest to jak najbardziej możliwe. Jak wspominałem, poszczególne elementy mapy przyklejane są do ściany za pomocą taśmy dwustronnej. Podgrzanie takiej taśmy powoduje, że dużo łatwiej odchodzi ona od ściany. Można do tego użyć zwykłej suszarki do włosów. Tak zdemontowaną mapę, możecie z powrotem zamontować na odświeżonej ścianie, wykorzystując podobną taśmę dwustronną.

Podsumowanie

Co do samej mapy, warto wspomnieć, że jest to w 100% polski produkt, wykonany z drewna brzozowego. Pokryte ono jest impregnatem nadającym kolor. Impregnat stworzony jest na bazie wody, jest bezpieczny, bezwonny. Poszczególne elementy są przygotowane z najwyższą starannością, widać że sporo ręcznej pracy zostało włożone w jej przygotowanie.

Podsumowując, możemy z całą stanowczością stwierdzić, że mapa świata 3D od Losokawood to znakomita dekoracja na każdą ścianę. Szeroki wybór rozmiarów, pozwoli ozdobić zarówno ogromną ścianę w salonie, jak i mniejszą ścianę w pokoju dziecięcym, czy gabinecie.

W naszym przypadku mapa zdobi otwarty pokój rodzinny. Widoczne są na niej granice oraz nazwy państw i stanów, a także nazwy stolic. Mapa jest oczywiście dekoracją, ale nawet pomimo, że ze względu na skalę, pominiętych jest kilka mniejszych wysp, jest ona wspaniałym materiałem dydaktycznym.

Losokawood, to nie tylko mapa świata 3D. Znajdziecie tam również mapy 2D (w tym nawet rozmiar na lodówkę), mapę Europy, Polski (a także kilku innych krajów), drewniane plany wybranych miast Polski oraz wiele innych przepięknych drewnianych dekoracji.

 

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Losokawood.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *