Austria,  Europa

Minimundus – cały świat w jednym miejscu

Klagenfurt am Wörthersee to największe, liczące niecałe 100 tysięcy mieszkańców, miasto w Karyntii, regionie w południowej Austrii. Pięknie położona miejscowość, może pochwalić się niezwykłą atrakcją. Minimundus, to liczący ok. 26 tysięcy m2 park, który zabierze Was w podróż dookoła świata. W parku znajduje się ponad 150 miniatur najbardziej znanych budowli z różnych stron naszego globu. Czas potrzebny na zwiedzanie to 2-3 godziny (to już taka opcja ze zrobieniem miliona zdjęć z różnych stron). Możecie w tym czasie zobaczyć m.in.: Wieże Eiffla, Statuę Wolności, Operę w Sydney, Wielki Mur Chiński, CN Tower i wiele innych sławnych obiektów.

W ostatnich latach powstaje coraz więcej parków miniatur, a mimo to Minimundus nadal zostaje wyjątkowym. Jego otwarcie miało miejsce w 1958 roku. Co ciekawe każda z miniatur jest wykonana w skali 1:25 (poza Wielkim Murem Chińskim oczywiście). Do ich budowy zostały użyte oryginalne plany i surowce, co czyni je naprawdę wiernymi odwzorowaniami, tyle że w pomniejszeniu.

Jedyną budowlą z Polski jest Zamek Królewski w Warszawie. Może kiedyś doczekamy się jeszcze czegoś. Są tutaj dziesiątki budowli z całego świata, z rozpoznaniem których nie będziesz mieć żadnego problemu. To, czego chyba brakuje najbardziej ze znanych budowli to posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, ale być może i ta budowla kiedyś stanie na terenie parku.

Myślę, że Minimundus jest świetną atrakcją dla dzieci, które mają już jakieś pojęcie i są zainteresowanie poznawaniem świata. Mniejsze dzieci również znajdą coś dla siebie. Oglądanie małych pociągów (oczywiście w ruchu), statków czy np. start wahadłowca jest niewątpliwie wielką atrakcją. Sam park jest na tyle niewielki powierzchniowo, że będące w formie dziecko, spokojnie powinno sprostać wymaganiom tego spaceru dookoła świata.

Przy wejściu do parku znajduje się zadaszone miejsce do zabawy i gier. Jest ciekawa wystawa oraz sklep z pamiątkami. Oferta gastronomiczna na miejscu jest dość skromna, ale da się przeżyć.

Godziny otwarcia, ceny biletów i wiele innych ciekawostek, znajdziecie na stronie internetowej parku miniatur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *